Конектори за сензори Женски аголен конектор M12 метален систем за заклучување

Краток опис:


 • Пристаниште:Нингбо
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Конектор: PA66

  Материјал за контакт: CuZn

  Површински материјал за контакт: Sn

  Можно е склопување

  Режим на поврзување: жици за завртки

  Режим на заклучување на конекторот: Заклучување на конец M12*1

  Завртката врска / штитот е стегната 360

  Степен на заштита: IP 67

  Работна температура: -40℃~+85℃

  Макс.Напон: 250V AC

  Номинална струја (40°C): 4А

  Број на контакти: 4 пински

  316


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја